Blog

Přečtěte si o našich akcích

Benátská 2022

Benátská noc na Mydláku poblíž Zlivi je akce, na které prostě nemůžeme chybět. Letos nás však zastihlo nevhodné počasí což přineslo i značně menší návštěvnost.

Nicméně i navzdory horšímu počasí jsme si akci užili, stan udrželi na zemi a návštěvníkům jsem poskytli zábavu ve formě volné střelby a samozřejmě možnosti vyzkoušení výstroje.

Po páté na Kadově

Pátá návštěva Kadova byla vskutku impozantní. Před samotným přepadem jsem byli požádáni o zapojení se do hry pro instruktory + několik vedoucích. Plán byl poměrně snadný, několik instruktorů unést a hlídat před zbytkem, který je měl osvodbodit a to ať už nepozorovaně nebo formou "útoku". I přes početní převahu 7 ku cca 20 jsme si však vedli dobře a hra se vydařila. 

Následoval přepad pro děti, kterých naštěstí nebylo víc než 70. Ráno nás bohužel musela většina opustit takže jsem střelnici organizovali ve třech. Nicméně děti chodili po cca 15 členných skupinách takže vše proběhlo bez problému. 

Dětský den v Mirkovicích
11.6 jsme se účastnili dětského dne v Mirkovicích, kde naše narychlo sestavená střelnice sklidila úspěch. Střelnice byla jednou ze stanovišť celé akce, kde museli účastníci trefit cíl na přibližně 25 metrů. Samozřejmě byl čas i na vyzkoušení výstroje a focení.
Dětský tábor - Lipno

Pro změnu jsme se vydali na jih a to na dětský tábor u Lipna. Noční přepad byl obohacen a nedobrovolné koupání některých členů týmu avšak stálo to za to. Dopoledne jsme jako obvykle sestavili střelnici, udělali dětem přednášku a započali soutěž. 

Bohužel k nabitému programu a časové tísni jsme z této akce nedokázili pořídit dostatek fotek. 

Benátská noc 2021 - Zliv

Již po čtvrté v řadě jsme vyrazili na Mydlák, kde se pravidelně pořádá akce Benátská noc. Poprvé jsme připravili soutěž s vlastními diplomy a výherními taškami, které nám poskytl WEDOS Internet a.s. Během akce nedošlo k žádným komplikacím, pouze se nám ke konci trochu začaly tvořit fronty. To je bohužel způsobeno zbytkem programu celé akce, jelikož naše střelnice funguje ještě v době, kdy ostaní již balí. Soutěž se dle nás opravdu povedla.

Samotná soutěž měla přibližně 40 účastníků, tedy téměř polivina všech návštěvníků. Celkem jsme odměnili prvních 5 pozic, a z toho 3 obsadily mladé slečny, které se střelbou nemají žádné větší zkušenoti. Rovněž jsme využili situace a mimo samotných fotek jsme z akce pořídili i video. Z našeho pohledu se tento ročník opravdu povedl a již se těšíme na další!

4. ročník na Kadově
Jeden z členů našeho spolku jezdí aktivně na tábory u obce Kadov, je tedy samozřejmé, že se zde pravidelně ukazujeme, provádíme přepad a následnou střelnici. Do budoucna přemýšlíme i nad celodenním programem z naší strany.
Vypomáháme i ostatním týmům

Máme samozřejmě známé a kamarády v různých částech republiky, kteří organizují vlastní tábory či podobné akce. Na jeden takový tábor jsme vyrazili například v červenci 2021, konkrétně na jeden menší tábor poblíž Příbrami. Ráno jsme tedy naložili auto s vybavením a vydali se na kratší výlet. Těsně před cílem se bohužel auto porouchalo, ale i tak jsem pár posledních kilometrů dokázali ujet.

Na programu byla přednáška o vybavení, které jsme dovezli, a následná střelnice. Střelnici jsme tentokrát obohatili o takovou menší překážkovou dráhu. Bylo tedy potřeba zasáhnout terč ze startovní pozice, přeběhnout na další pozici, trefit terč a následně přeběhnout na poslední pozici.

Celá akce se povedla, o čemž nasvědčuje již samotný fakt, že se nám akce protáhla až do pozdních hodin, kde jsme předváděli nasvětlovací kuličky. Bohužel auto nezapomnělo, že je porouchané a domů jsme dorazili v půl 4 ráno.